← wstecz

Regionalny Tygodnik Informacyjny
11 marca 2004 r.

Skąd się biorą anioły?

Piosenka autorska w odróżnieniu o studenckiej, której nikt nie może precyzyjnie zdefiniować, polega na tym, że twórca sam wykonuje swoje dzieło. Wymaga się więc od niego wszechstronności. Do takich twórców na pewno należy Ewelina Marciniak.

Ta utalentowana dziewczyna udanie zadebiutowała na 37 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2001 roku. Zrobiła wtedy ogromne wrażenie na publiczności, a przede wszystkim na jury, które zdecydowało, że to jej przypadnie główna nagroda. Po pierwszych sukcesach posypały się kolejne propozycje udziału w licznych programach telewizyjnych i udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie, w którym Ewelina zdobyła Grand Prix.

Jej muzyczna przygoda z piosenką zaczęła się dużo wcześniej. Podczas studiów poznała Wojtka Jarocińskiego z Wolnej Grupy Bukowina. To właśnie on w dużym stopniu zaraził Ewelinę poezją śpiewaną czy też piosenką autorską. W jego zespole S.A.D. Ewelina zaczęła grać pierwsze skrzypce, śpiewając miłym aksamitnym głosem. Zaczęła po jakimś czasie sama pisać teksty, aż w końcu nazbierało się ich tyle, że postanowiła wydać je pod własnym nazwiskiem. Debiutancką płytę zatytułowaną „Na kuferku” nagrała w Krakowie.

Ewelina Marciniak z zespołem Trzy Dni Później wystąpi 13 marca w sali widowiskowej JCK, gdzie zaśpiewa swoje wcześniejsze, jak i najnowsze utwory przygotowywane na kolejną płytę.

AP