← wstecz

Słowo Polskie
Nr 18 (17228) 22 stycznia 2003

Poetycko i muzycznie

Mimo młodego wieku i niezbyt długiej bytności na estradzie Ewelina Marciniak ma już bardzo bogaty dorobek artystyczny. Laureatka wielu nagród i wyróżnień na najbardziej prestiżowych konkursach i przeglądach, nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę „Na kuferku”

W niedzielę w Teatrze Jeleniogórskim wystąpi z przyjaciółmi w koncercie promującym krążek z piosenkami „z krainy łagodności”.

– Na płycie jest 13 piosenek – starszych i nowszych, to taki przekrojowy materiał. Są utwory, które powstały jeszcze w Nowym Sączu, gdy chodziłam do liceum, kolejne pochodzą z okresu mojej współpracy z Wojtkiem Jarocińskim i zespołem „Samozwańcza Akademia Dźwięku”, a także te nagrane z kolejnym zespołem - „...Bo Tak!”. Umieściłam też na płycie piosenki, które sama wykonuję. Nagrania trwały od sierpnia do października - mówi Ewelina Marciniak

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów nie ma muzycznego wykształcenia i nie gra właściwie na żadnym instrumencie. Bez trudu jednak komponuje. Ewelina twierdzi, że gdy się ma dobrego akompaniatora, to nie jest to takie trudne. W większości wypadków linia melodyczna niejako sama układa się do tekstu. Trzeba trochę nad nią popracować, opracować aranżację i gotowe. Pierwsze jej utwory miały aranżacje gitarowe, teraz instrumentarium jest większe.

W niedzielnym koncercie wystąpi także Natalia Grosiak – finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, zespół „Trzy dni później” - laureat Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie oraz „Danza del Fuego” – najlepszy polski zespół flamenco.

Grzegorz Koczubaj